Resultat Lund Runt 20 november 2021

Här presenterar vi resultatlista version 1 från 2021.11.20

Kvinnor 28,5 km

1. Amanda Lahti Wictorious Health 2:13:46
2. Hanna Kronberg Söderåsens FK 2:16:18 +2:32
3. Karin Ahlstedt Coach K Runners 2:16:33 +2:47
4. Allie Middleton Malmö 2:16:48 +3:02
5. Anna Nystedt Scania Road Runners 2:18:07 +4:21
6. Frida Jonneryd Oskarshamn 2:18:43 +4:57
7. Lotta Mörck Hässleholms AIS 2:22:15 +8:29
8. Tora Hagsund Mårtens fälad 2:23:20 +9:34
9. Aura Kartio 2:23:21 +9:35
10. Katharina Christoforo TriSyd 2:23:57 +10:11
11. Katarina Hansson Björnstorps IF 2:26:10 +12:24
12. Ulrika Hougland Löddeköpinge 2:27:09 +13:23
13. Marie Gilmore-Ellis 2:27:18 +13:32
14. Lotta Bohlin Lund 2:27:38 +13:52
15. Linda Sparr Run4Fun 2:31:12 +17:26
16. Teresa Svarvell 0 2:33:01 +19:15
17. Monika Frank Lund 2:34:37 +20:51
18. Jeanette Svensson Erslycke 2:36:23 +22:37
19. Andrea Nord Runacademy IF Lund 2:36:48 +23:02
20. Tove Harnett Lund 2:38:40 +24:54
21. Anneli Günther Sweden Runners 2:40:28 +26:42
22. Cecilia Olsson Scania Road Runners 2:41:33 +27:47
23. Agnieszka Skierkowska Runacademy IF 2:44:17 +30:31
24. Hrafnhildur Ylfa Magnúsardóttir Lund 2:44:44 +30:58
25. Ika Stenman Limhman 2:44:55 +31:09
26. Emma Vibe Jörgensen Söderåsens FK 2:45:03 +31:17
27. Marie Åberg Heleneholm 2:45:05 +31:19
28. Charlotta Dieden Malmö 2:45:26 +31:40
29. Laura Ahmed Lund 2:45:50 +32:04
30. Hanna Ahlström Malmö 2:45:54 +32:08
31. Denise Ünversen Lund 2:46:00 +32:14
32. Gudrun Oskarsdottir Lund 2:46:08 +32:22
33. Daniela Foussianis Ystad 2:47:01 +33:15
34. Anna Lundqvist Söderåsens FK 2:47:32 +33:46
35. Inessa Bjartmar Malmö 2:48:11 +34:25
36. Petra Strandberg Dalby 2:48:54 +35:08
37. Maria Hysing Runacademy IF 2:49:04 +35:18
38. Hanna Holm Vartia FK Athlet 2:49:22 +35:36
39. Heléne Feldmann Lomma 2:49:37 +35:51
39. Margrét Elisa Runarsdottir Lund 2:49:37 +35:51
41. Alva Nystedt Kävlinge 2:50:36 +36:50
42. Emma Frick Gripen OCR 2:55:24 +41:38
43. Mari Nilsson Simrishamn 2:55:38 +41:52
44. Sigridur Oskarsdottir Lund 2:57:40 +43:54
45. Anna Gisselsson 3:04:45 +50:59
46. Camilla Edmén Sweden Runners 3:07:19 +53:33
47. Linda Assarsson Lund 3:09:26 +55:40
48. Malou Björnslätt Vegan Runners IK 3:11:29 +57:43
49. Emma Götulf Springgruppen 3:11:35 +57:49
50. Linda Andersson Springgruppen 3:11:39 +57:53
51. Kristina Johannesson Springgruppen 3:11:42 +57:56
52. Lina Mallon Springgruppen 3:11:44 +57:58
53. Cecilia Hugosson Lunds OK 3:12:50 +59:04
54. Klára Svarcová Malmö 3:12:51 +59:05
55. Lena Rothman Söderåsens FK 3:18:33 +64:47
56. Therese Axelsson Söderåsens FK 3:20:30 +66:44
57. Sarah Glendinning Söderåsen FK 3:26:08 +72:22
58. Tove Simonsson Lund 3:26:14 +72:28
59. Margaretha Nilsson Sösdala 3:35:42 +81:56
60. Eva Högman Tetra Pak IF 3:52:15 +98:29
61. Ylva Ekblad Tetra Pak IF 3:52:17 +98:31
Rim Najar Lund Utgått
Angie Sanhueza Lund Ej start
Cecilia Olsson Barsebäck Ej start
Edith Rosell Lund Ej start
Erika Miegel Tetra Pak IF Ej start
Eva Brengdahl Söderåsens FK Ej start
Jennie Hysing Stockholm Ej start
Kristina Bodin Lund Ej start
Lena Steen Stagen Lunds Lasaretts IF Ej start
Malin Andersson Staffanstorp Ej start
Maria Lindqvist Lund Ej start
Nicole af Wetterstedt Malmö Ej start
Nina Persson Haninge SOK Ej start
Pernilla Ademar Ålstorp Ej start
Pernilla Denker Näset triathlonklubb Ej start
Pia Jensen Actic skrylle Ej start
Sofia Gruvberger Saal Coach K Runners Ej start
Susanne Harke Söderberg Vellinge Ej start
Timea Vitos Teoretisk fysik Ej start

Män 28,5 km

1. Axel Smith Lunds Akademiska Schackklubb 1:43:04
2. Fredrik Källström IF Malmö Löp 1:43:14 +0:10
3. Kristoffer Säfström Bohuslän Endurance Sports Club 1:43:45 +0:41
4. Nils Wetterberg Ekmans löpare i Lund 1:45:29 +2:25
5. Erik Landström Ekmans löpare i Lund 1:47:33 +4:29
6. Kristoffer Loo Scania Road Runners 1:48:23 +5:19
7. Freyr Karlsson Ekmans Löpare Lund 1:49:28 +6:24
8. Oskar Henriksson Malmö IF Löp 1:51:44 +8:40
9. Tommy Olofsson Tetra Pak IF 1:52:00 +8:56
10. Alexander Lemland Sweden Runners 1:52:48 +9:44
11. Arnljotur Astvaldsson Lunds Universitet 1:56:31 +13:27
12. Jens Nielsen Björnstorps IF 1:56:52 +13:48
13. Lars Hansson Lund 1:59:00 +15:56
13. Max Lundberg Bjärred 1:59:00 +15:56
15. Erik Wendel Lomma 1:59:53 +16:49
16. Viktor Eriksson Lund 2:03:12 +20:08
17. Jonas Bergström Team Nordic Trail 2:03:20 +20:16
18. Jonathan Kvist Söderåsens FK 2:04:11 +21:07
19. Christofer Eliasson VitaVilan Qualityrunners 2:04:20 +21:16
20. Thomas Hofmarcher Lund 2:08:28 +25:24
21. Martin Hanquist X2 2:08:49 +25:45
22. Chris Hedgate Lomma 2:09:45 +26:41
23. Niels Holm Tetra Pak IF 2:09:49 +26:45
24. Martin Eriksson Tetra Pak IF 2:09:54 +26:50
25. Kenneth Jansson Malmö Borgarskola 2:09:56 +26:52
26. Kjartan Örn Sigurjónsson Lund 2:10:19 +27:15
27. Stephen Murray Björnstorps IF 2:10:54 +27:50
28. Hjalti Gudmundsson Lund 2:11:30 +28:26
29. André Möller Söderåsens FK 2:12:27 +29:23
30. Magnus Johansson Scania Road Runners 2:14:39 +31:35
31. Axel Holtås Knowit Experience 2:14:58 +31:54
32. Jens Rodman - 2:15:23 +32:19
33. Guðjón Ólafsson Lund 2:15:29 +32:25
34. Theodor Lundqvist Lund 2:15:47 +32:43
35. Patrik Önnheim Tetra Pak IF 2:16:13 +33:09
36. Magnus Oskarsson Lugi Crossfys 2:16:49 +33:45
37. Robin Dahlström Lund 2:20:19 +37:15
38. Richard Frankland Frankland Gardens 2:21:50 +38:46
39. Anton Hyldéen Eslöv 2:22:27 +39:23
40. Thorbjörn Thorén Telic Minds AB 2:23:15 +40:11
41. Michael Fredriksson Björnstorps IF 2:24:24 +41:20
42. Mats Nilsson Malmö 2:24:27 +41:23
43. Christian Sahlholdt Lund 2:25:03 +41:59
44. Love Lundin Ridefixers 2:25:15 +42:11
45. Mårten Petersen Ridefixers 2:25:17 +42:13
46. Bengt Hansen Ramlösa 2:25:19 +42:15
47. Daniel Påhlstorp 2:25:47 +42:43
48. Andreas Malmberg LMM 2:25:49 +42:45
49. Rikard Berthelius LMM 2:25:56 +42:52
50. Jesper Månsson Stångby Runners 2:27:10 +44:06
51. Lars Christensson IS Göta 2:27:20 +44:16
52. Michael Doggett Lund 2:27:58 +44:54
53. Fredrik Lähnn LMM 2:28:36 +45:32
54. Jonas Nilsson 2:29:13 +46:09
55. Robert Oldén Solvikingarna 2:30:11 +47:07
56. Krister Gerhardsson Lund 2:30:50 +47:46
57. Magnus Christiansson Lund 2:32:13 +49:09
58. Simon Susnjevic Malmö 2:32:21 +49:17
59. Robert Simon Lund 2:32:46 +49:42
60. Anders Ericsson Lunds OK 2:32:58 +49:54
61. Håkan Nilsson Kävlinge RC 2:33:11 +50:07
62. Mikael Nilsson Lund 2:33:37 +50:33
63. Kristian Kornhag Malmö 2:33:43 +50:39
64. Linus Schrab Arlöv 2:33:46 +50:42
65. Daniel Strand Lund 2:35:20 +52:16
65. Peter Somfai Team Somfai 2:35:20 +52:16
67. Jesper Isaksson Malmö 2:35:51 +52:47
68. Anton Dahllöv Erslycke 2:36:20 +53:16
69. Oskar Aronsson Tetra Pak IF 2:37:17 +54:13
70. Jens Ljung Lund 2:37:24 +54:20
71. Roger Löfström Scania Road Runners 2:37:37 +54:33
72. Lars Nilsson Kristianstad 2:38:16 +55:12
73. Håkan Jönson Lund 2:38:41 +55:37
74. Martin Abrahamsson JWorks 2:39:15 +56:11
75. Adam Nylin Malmö 2:39:20 +56:16
76. Tobias Wendrup Vegan Runners IK 2:39:37 +56:33
77. Dennis Persson Vadensjö 2:39:56 +56:52
78. Henrik Folkesson Lomma Motion & Marathon 2:39:59 +56:55
79. Magnus Abrahamsson Tetra Pak IF 2:41:10 +58:06
80. Patrik Ström Runacademy IF 2:41:24 +58:20
81. Leopoldo Ponce de Leon Runacademy IF 2:41:27 +58:23
82. Ulf Luvö Runacademy 2:41:30 +58:26
83. Anders Eriksson Stångby Runners 2:41:42 +58:38
84. Olof Karlsson Zachemara Runners 2:41:49 +58:45
85. Robert Holley Malmö Gerillalöpare 2:41:55 +58:51
86. Mats Jerkeman Lund 2:42:10 +59:06
87. Per-Erik Mörck Hässleholms AIS 2:42:27 +59:23
88. Daniel Karlsson Esperöds SK 2:42:58 +59:54
89. Stefan Samuelsson The Gax Ultramarathons 2:43:19 +60:15
90. Tobias Röös Värpinge 2:43:58 +60:54
91. Zacharias Samuelsson Zachemara Runners 2:44:25 +61:21
92. Marcus Johansson Lund 2:44:27 +61:23
93. Anders Gärdsmark Malmö 2:45:37 +62:33
94. Johan Held Söderåsens FK 2:46:05 +63:01
95. David Nekham Lund 2:46:27 +63:23
96. Dirk Winnat Södra Sandby 2:47:02 +63:58
97. Göran Jonsson Trädgårdsmyran 2:48:36 +65:32
98. Marcus Strandberg Lund 2:48:56 +65:52
99. Jörgen Ingelmark Alfa Laval 2:49:06 +66:02
100. Fredrik Lidén Lunds löpare 2:49:19 +66:15
101. Johannes Husdal Lund 2:49:46 +66:42
102. Göran Hofstedt Lomma 2:50:23 +67:19
102. Viktor Krausz Tjörnarp 2:50:23 +67:19
104. Carl Bjartmar Lomma 2:51:36 +68:32
105. Lars Wirtén Lund 2:52:10 +69:06
106. Daniel Waller Skurup 2:52:33 +69:29
107. Peter Held Söderåsens FK 2:54:02 +70:58
108. Chao Chen Lund 2:54:05 +71:01
109. Mikael Ahlberg Lund 2:54:45 +71:41
110. Mathias Larsson Ridefixers 2:55:16 +72:12
111. Mattias Olsson Södra Sandby 2:55:36 +72:32
112. Mattias Nordström Fridhems Cykel 2:55:42 +72:38
113. Niclas Welander Mikkelller Running Club 2:55:56 +72:52
114. Thomas Achen Björnstorps IF 3:02:22 +79:18
115. Anders Ström Heleneholms IF 3:07:53 +84:49
116. Mark Storie Helsingborg 3:08:42 +85:38
117. David Zinkell Lund 3:09:36 +86:32
118. Amneriz Handzic Landskrona 3:09:42 +86:38
119. Wolfgang Hees Lund 3:10:50 +87:46
120. Peter Ekerot Runacademy IF 3:11:31 +88:27
121. Joakim Axelsson Söderåsens FK 3:20:28 +97:24
122. Jesper Sjölander Lund 3:22:43 +99:39
123. Einar Hákonarson Lund 3:26:09 +103:05
124. Stefan Magnusson Eslöv 3:40:49 +117:45
David Ekblad Umara SC Utgått
Anders Sjölander Vegan Runners IK Ej start
Attila Kathy Tetra Pak IF Ej start
Daniel Ottosen Stångby Runners Ej start
David Roos Bjärred Ej start
David Wenner Vegan runners Ej start
Emil Andersson Teoretisk fysik Ej start
Erik af Wetterstedt Malmö Ej start
Håkan Johansson Lundakamrererna Ej start
Jens Rydén Triathlon Syd Ej start
Jerker Fransson Lund Ej start
Jimmy Norgren Södra Sandby Ej start
Joakim Ljungström Tetra Pak IF Ej start
Johan Falk Tetra Pak IF Ej start
Kasper Tonnvik Helsingborg Ej start
Magnus Wallin Åkarp Ej start
Oscar Bergenhorn Lund Ej start
Patrik Kronberg Söderåsens FK Ej start
Per Bergstrand Lugi Crossfys Ej start
Per Håkansson Dalby Ej start
Senad Zlomuzica Sweden Runners Lund Ej start
Stefan Johansson Lund Ej start
Thobias Ligneman Runtobyrun.se Ej start
Timmy Åhrman Sweden Runners Ej start
Uno Viberg Lund Ej start
Wojtek Potrzebowski Lund Ej start